Pobierowo

Pobierowo to należąca do gminy Rewal miejscowość turystyczna, jedna z większych w regionie wybrzeża rewalskiego.

Pochwalić się może dwoma wyjątkowymi zabytkami – Hotelem Seeblick który był pierwszym hotelem w Pobierowie, oraz willą Ewy Braun – domem w którym lubiła przebywać żona Adolfa Hitlera. Również okolica i widoki zapierają dech w piersiach. Wysokie brzegi klifowe i pasy wydm łagodnie przechodzą w rozległe łąki nadające się idealnie nie tylko na plener, ale także do zrobienia sobie pikniku z rodziną albo ze znajomymi. Gęste lasy razem z ciekawymi szlakami są świetną propozycją dla wielbicieli spacerów i pięknego zapachu drzew.

Plaża w Pobierowie również nie ma się czego wstydzić. Złocisty piasek, 400 metrów wyznaczonego, strzeżonego kąpieliska i kojące, jodowane powietrze codziennie ściąga masy turystów, dzięki czemu łatwo jest spotkać kogoś znajomego i poznać nowe osoby. Pomogą wam w tym liczne wydarzenia takie jak festyny czy imprezy pod gołym niebem. Tego typu atrakcje owa wieś organizuje regularnie.

Ci którzy nie są ani na plaży, ani na spacerze korzystają na pewno z uroków ulicy Grunwaldzkiej. Centrum Pobierowa oferuje niezliczoną ilość pysznych restauracji i knajp, a wieczorami wszędzie wokoło słychać muzykę, a na chodnikach pojawia się młodzież czekająca na otwarcie ulubionych klubów.