Pobierowo

Pobierowo to należąca do gminy Rewal miejscowość turystyczna, jedna z większych w regionie wybrzeża rewalskiego.

Pochwalić się może dwoma wyjątkowymi zabytkami – Hotelem Seeblick który był pierwszym hotelem w Pobierowie, oraz willą Ewy Braun – domem w którym lubiła przebywać żona Adolfa Hitlera. Również okolica i widoki zapierają dech w piersiach. Wysokie brzegi klifowe i pasy wydm łagodnie przechodzą w rozległe łąki nadające się idealnie nie tylko na plener, ale także do zrobienia sobie pikniku z rodziną albo ze znajomymi. Gęste lasy razem z ciekawymi szlakami są świetną propozycją dla wielbicieli spacerów i pięknego zapachu drzew.

Plaża w Pobierowie również nie ma się czego wstydzić. Złocisty piasek, 400 metrów wyznaczonego, strzeżonego kąpieliska i kojące, jodowane powietrze codziennie ściąga masy turystów, dzięki czemu łatwo jest spotkać kogoś znajomego i poznać nowe osoby. Pomogą wam w tym liczne wydarzenia takie jak festyny czy imprezy pod gołym niebem.Tego typu atrakcje owa wieś organizuje regularnie.

Ci którzy nie są ani na plaży, ani na spacerze korzystają na pewno z uroków ulicy Grunwaldzkiej. Centrum Pobierowa oferuje niezliczoną ilość pysznych restauracji i knajp, a wieczorami wszędzie wokoło słychać muzykę, a na chodnikach pojawia się młodzież czekająca na otwarcie ulubionych klubów.