Pogorzelica

Pogorzelica – wieś w gminie Rewal o charakterze turystycznym, która jest jedną z mniejszych w regionie. Wyjątkowo cicha i spokojna miejscowość, w której znajdziemy jedną bardzo znaną atrakcję – replikę krzyża z Giewontu.

Owy krzyż to 20 metrowa konstrukcja, która została postawiona na cześć słów Jana Pawła II. Znajduje się zaraz przy wejściu na plażę, dzięki czemu jest dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Pogorzelica to jedno z tych miejsc, w których czujemy się jak na innej planecie – czas płynie bardziej leniwie, i czasem mamy wrażenie że nawet my jesteśmy przyjemnie spowolnieni. I dobrze, po co mamy się śpieszyć? Słońce świeci, ptaszki ćwierkają. Czas na drzemkę.

Oprócz słońca, którego już Wam życzymy, czekają malownicze okolice – Pogorzelica jest okrążona gęstym lasem, który idealnie nadaje się na spacery. Na plażowiczów czeka 200 metrówwyznaczonego kąpieliska, gdzie ratownicy zadbają o wasze bezpieczeństwo. Znajduje się tu również kanał Liwski, obowiązkowa pozycja dla każdego wielbiciela wyjątkowych plenerów. Aparat będzie zadowolony!

Na domiar dobrego, znajdziecie tutaj zabytkowy dworzec kolejowy – lecz nie jest to tylko zabytek. O nie! W tym miejscu możecie wsiąść do nadmorskiej kolei wąskotorowej i przejechać się po prawie całym wybrzeżu. Zabytkowy tabor kursuje od Pogorzelicy aż do Trzęsacza, więc na pewno będziecie mieli co oglądać! 🙂