Pustkowo

Pustkowo jest jedną z mniejszych wsi na wybrzeżu rewalskim, stawiająca na ciszę i spokój. Osłonięta od zachodu gęstym lasem sosnowym.

Gdy na wakacje marzysz tylko o “świętym spokoju” i odpoczynku od miejskiego pośpiechu i gwaru, jest duża szansa że znajomi polecą Ci Pustkowo. Okolica tej miejscowości to raj dla każdego, kto lubi naturę – rozległe łąki na których możecie się położyć i pospać wśród śpiewu ptaków, gęste lasy sosnowe wypełnione zielenią i grzybami, a do tego złocista plaża i lazurowe morze jakie oferuje wam mierzące 200 metrów kąpielisko – to wszystko powoduje, że pobyt w Pustkowie jest czasem, gdy z każdej strony otacza Was piękno. Idealne warunki dla tych z artystycznym zacięciem!

Również jest co zwiedzać. Znaną atrakcją Pustkowa jest replika krzyża z Giewontu – mierząca 20 metrów budowla, zainspirowana słowami świętej pamięci Jana Pawła II. Mimo że stoi tam tylko od roku 2007, wpisała się jako podstawowa atrakcja owej wsi.

Warto również wspomnieć o parku przyjaciół Pustkowa, który znajdziemy zaraz obok krzyża. Wyjątkowy układ kostki, przedstawiający układ słoneczny wygląda imponująco, a wieczorne podświetlenie jeszcze dodaje magii. 🙂

Jeśli wybierzecie się na spacer, po drodze możecie trafić na jeden z pomników przyrody jakie posiada u siebie miasteczko przy Bałtyku – 21 metrowy dąb szypułkowy i dwa mierzące o 5 metrów więcej więzy szypułkowe.