Rewal

Rewal to nadmorska miejscowość, będąca siedzibą gminy o tej samej nazwie. Jest jedną z najbardziej znanych wsi nad Bałtykiem, bardzo często odwiedzaną przez turystów. Oferuje bardzo dużą gamę atrakcji, dzięki czemu prawie każdy znajduje tutaj coś dla siebie.

Dobrą propozycją jest wyjazd do Rewala we dwoje – dostęp do takich atrakcji jak Alejka Zakochanych i Alejka Różana oraz platforma widokowa powoduje że wieczorne spacery będą ociekały wręcz romantyzmem, co na pewno doceni wasza wybranka. Do tego dochodzi ogromny wybór restauracji, knajpek oraz klubów. Dzięki temu każdy wieczór możecie spędzić w inny sposób.

Dodatkowym atutem jest okolica. Plaża mieni się złocistym piaskiem, nad nią górują brzegi klifowe, a to wszystko otaczają piękne łąki i gęste, świerkowe lasy. Połączenie takich pieszczot dla oczu ze zdrowym, jodowanym powietrzem powoduje, że każdy dzień w Rewalu staje się tak odprężający, jak to tylko możliwe!

Ciekawostką jest że gmina Rewal odnowiła i przywróciła do jazdy kolejkę wąskotorową, nazwaną Nadmorską Koleją Wąskotorową. Jedna z 3 takich działających w Polsce i zarazem najdłuższa, bo aż 40-sto kilometrowa trasa prowadzi od Pogorzelicy aż do Trzęsacza, więc jeśli zainteresują was okoliczne miejscowości – polecamy ten sposób transportu!